Tribitor wchodzi na rynek w Wielkiej Brytanii.

 

Należąca do Grupy inwestycyjnej Adiuvo spółka MarMar spotkaniem dla mediów uruchomiła w Wielkiej Brytanii sprzedaż swojego innowacyjnego produktu Tribitor. To kolejna dobra wiadomość dla notowanej na GPW Adiuvo w ostatnim czasie. W sierpniu inna spółka z Grupy, Airway Medix, sprzedała do komercjalizacji technologię Closed Suction System (CSS) za ponad 44 miliony złotych.

Tribitor to innowacyjny produkt, który ma za zadanie obniżać indeks glikemiczny posiłków oraz po posiłkowe stężenie glukozy i insuliny we krwi. Jest to niezwykle istotne w profilaktyce i leczeniu nadwagi i otyłości, a także zapobieganiu cukrzycy (w tym stanu przedcukrzycowego) oraz miażdżycy. Preparat będzie skierowany przede wszystkim do osób dbających o zdrową dietę i wagę ciała, a także tych z nadwagą i otyłością brzuszną oraz stanem przedcukrzycowym, które są szczególnie zagrożone rozwojem cukrzycy typu 2, i u których występują już zaburzenia tolerancji glukozy. Produkt jest suplementem diety jednak, zgodnie z polityką stosowaną w Grupie Adiuvo, przeszedł randomizowane badania kliniczne w standardzie farmaceutycznym na łącznej grupie ponad 200 osób a sama technologia jest chronioną patentem (nr zgłoszenia: PCT/IB2015/052650 z dnia 12 kwietnia 2015 r., w fazie zgłoszeń krajowych: US, Kanadzie, Chinach, Japonii, Australii, Indiach i państwach Unii Europejskiej)

 

Rynek weight management oraz produktów stosowanych w stanie przedcukrzycowym i cukrzycy rośnie ok. 7 proc r/r. W 2019 roku osiągnie kwotę ponad 40 mld USD. Tribitor to pierwszy produkt na świecie w formie suplementu diety, który z sukcesem przeszedł badania obniżania indeksu glikemicznego na wybranych pokarmach o wysokim indeksie. Badania potwierdziły, że dawka Tribitora obniża indeks glikemiczny makaronu o 23 %, ryżu o 20 %, a chleba o 11 %. To bardzo wysoka skuteczność, która możliwa proponowanie diety o niskim indeksie glikemicznym, która obejmuje produkty to tej pory z niej wykluczane. Dzięki swej innowacyjności Tibitor został dobrze przyjęty i jest szansa na zadomowienie się na tym rynku brytyjskim, który jest dla nas jednym z kluczowych, na których do 2019 roku chcemy zbudować sprzedaże na poziomie kilkuset tysięcy opakowań rocznie. – mówi Anna Aranowska –Bablok, Prezes Zarządu Marmar Investments i Członek Zarządu Adiuvo Investment

W wielkiej Brytanii Trybitor został zaprezentowany mediom podczas konferencji prasowej dla dziennikarzy z największych brytyjskich mediów (m.in. Daily Mail, The Sun czy The Woman Health, Harpers Bazaar) i znanych blogerów. Zgodnie z przeznaczeniem produktu naturalnym otoczeniem dla takiej konferencji był jeden z bardziej znanych klubów fitnes w Londynie. Podczas konferencji swoje wykłady prowadziły Dr Theodora Mantzourani, znana londyńska endokrynolog i diabetolog oraz Kim Pearson, specjalistka od żywienia i odchudzania. Produkt został ciepło przyjęty przez media. Już pojawiły się pierwsze publikacje.

Produkty należących do Adiuvo Spółek są dobrze znane przez brytyjskich dziennikarzy - często pojawiają się w mediach materiały na temat funkcjonalnej żywności oferowanej przez Cambridge Chocolate Technologies.

Tribitor wyróżniają nie tylko bardzo dobre właściwości funkcjonalne ale także sposób dystrybucji w Wielkiej Brytanii. Produkt ma być polecany m.in. przez dietetyków, trenerów, lekarzy, którzy będą zarabiać na tym kilkanaście procent wartości każdego sprzedanego opakowania. – Dzięki przeprowadzonym badaniom klinicznym wiemy, że nasz produkt działa. Bez względu na powód stosowania najlepsze rezultaty przyniesie w połączeniu z odpowiednią dietą czy ćwiczeniami fizycznymi. Stąd też wdrażamy i testujemy m.in. w Polsce system poleceń przez specjalistów. – dodaje Anna Aranowska-Bablok

Obecnie Tribitor jest dostępny w Polsce, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Tajwanie. W kolejnych miesiącach planuje się otwarcie sprzedaży w USA, krajach Zatoki Perskiej, Singapurze, Malezji, Chinach, Japonii, Wietnamie i pozostałych krajach Europy.

    

 

Znajdź nas na